Imprezy studniówkowe za pasem, czas więc pomyśleć, jak ubrać się na tak wyjątkową okazję. Zawsze świetnym pomysłem jest klasyczny garnitur i elegancka koszula. A może pójść o krok dalej i wybrać szykowny smoking lub wprost przeciwnie – obniżyć nieco formalność zestawu i postawić na T-shirt i marynarkę w nowoczesnym stylu? Zobacz trzy propozycje stylizacji studniówkowych od Pako Lorente i wybierz outfit, w którym poczujesz się pewnie, komfortowo i modnie!

Szykowny smoking

Jeden z najbardziej wizytowych fasonów – tradycyjny smoking to bardzo elegancki strój, zarezerwowany dla prawdziwych dżentelmenów! Marynarka smokingowa różni się kilkoma elementami od fasonu garniturowego – klapy pokryte są najczęściej innym rodzajem materiału np. welurem lub jedwabiem, przy mankietach znajdują się małe guziki, również obszyte materiałem, a sama marynarka zapinana jest na jeden guzik. Model smokingowy ma kieszenie wykończone patkami i brustaszę. Dopełnieniem zestawu są spodnie – z nogawką zaprasowaną w kant, o dobrze dopasowanym kroju, w korespondującym do góry outfitu, kolorze. Pod spód marynarki smokingowej należy założyć koszulę z łamanym kołnierzykiem i krytą plisą guzikową oraz mankietami na spinki. Oczywiście równie dobrze sprawdzi się fason z mankietami na guziki. Ważnym elementem stylizacji ze smokingiem w roli głównej są dodatki – mucha, poszetka, buty z lakierowanej skóry.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8543-Marynarka-smokingowa-P22SF-3S-006-Z-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8844-Spodnie-smokingowe-P22SF-6S-003-C-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8978-Elegancka-jasnofioletowa-koszula-meska.html

Garnitur

Najpopularniejszy wybór wśród młodych mężczyzn – modny garnitur, czyli duet składający się z marynarki oraz pasujących do niej spodni. Na imprezę studniówkową z powodzeniem sprawdzi się marynarka jednorzędowa, w gładkim kolorze np. czarnym lub granatowym. Fason ze smukłymi klapami, brustaszą, butonierką i kieszeniami wykończonymi patką, zaakcentuje wyjątkowy charakter wydarzenia. Do marynarki warto dobrać spodnie w tym samym kolorze i elegancką, gładką koszulę. Komponując look, dobrze jest zwrócić uwagę na akcesoria – krawat, pasek, poszetkę, ozdobny pin oraz buty. Aby ożywić formalną stylizację, wystarczy wprowadzić do niej odrobinę wzorów np. tych pojawiających się na dodatkach.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7966-Marynarka-meska-garniturowa-M21SF-3G-052-C.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8700-Spodnie-meskie-P22WF-WX-003-C-0.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8443-Koszula-meska-P000B-1X-057-B-R.html

W nowoczesnym wydaniu

A jeśli zamiast klasycznego garnituru, wybierzesz fason o nowoczesny kroju – nieco mniej formalnym, w którym uwagę zwracają przede wszystkim spodnie, bo nie jest to model z nogawką w kant i szlufkami w pasie? A całość ograsz nie koszulą z kołnierzykiem, a bawełnianym T-shirtem? Look łączący klasyczną elegancję z odrobiną nonszalancji, będzie prezentował się świeżo i niebanalnie. Do takiego zestawu dobierz równie nieoczywiste dodatki np. białe sneakersy.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7974-Marynarka-meska-garniturowa-M21SF-3G-052-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7973-Spodnie-meskie-garniturowe-M21SF-6G-052-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8885-T-shirt-P000B-TX-007-B-S.html

Ale tego nigdy nie rób!

Niezależnie od tego, którą stylizację wybierzesz, pewnych zasad nie możesz łamać. Unikaj:

  • Sportowych fasonów.
  • Nadmiaru printów.
  • Zbytniej ekstrawagancji.
  • Niechlujnego wyglądu.