Niektóre dodatki urastają do rangi modnego gadżetu, który doskonale ożywia outfit. Do takich akcesoriów można zaliczyć poszetki. Ozdobna chusteczka to idealne wypełnienie małej kieszonki w marynarce – brustaszy. Stylowa poszetka – w gładkim lub wzorzystym wydaniu dodaje twista, przełamuje look, a współcześnie pełni raczej funkcję dekoracyjną, a nie praktyczną. Zobacz, jakie są najmodniejsze modele i jak nosić niebanalny dodatek!

Poszetka – chusteczka ozdobna

Termin „poszetka” to fachowe określenie chusteczki ozdobnej, będącej jednym z ponadczasowych dodatków w modzie męskiej. Poszetka to mała – najczęściej kwadratowa chusteczka, wykonana z dobrej jakościowo tkaniny, którą umieszcza się w małej kieszonce na przodzie marynarki (na wysokości klatki piersiowej). Owa kieszonka to brustasza. Poszetki różnią się rodzajem materiału, z którego są uszyte, kolorem, wzorem, sposobem wykończenia. Chusteczkę dobiera się do pozostałych części outfitu – koszuli, marynarki, krawata lub muchy.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8963-Zielona-poszetka-w-kropki-i-kwiatki.html

Kiedy poszetka jest niezbędna?

Chusteczkę ozdobną wykorzystuje się w stylizacji w sytuacjach, gdy całość dopełnia marynarka. Klasyczny fason jedno lub dwurzędowy, z kieszeniami, brustaszą i butonierką, należy potraktować ze szczególnym pietyzmem. Poszetka jest zatem niezbędna zawsze wtedy, gdy marynarka ma małą kieszonkę na przodzie, na wysokości klatki piersiowej. Pozostawienie tego miejsca bez odpowiedniego dodatku, nie wygląda korzystnie.

Jak nosić ozdobną chusteczkę?

Tradycyjnie poszetkę nosi się starannie włożoną w brustaszę. Zaletą chusteczki ozdobnej jest to, że można ją złożyć na kilka różnych sposobów, które są stosunkowo mało skomplikowane. To, jak złożymy poszetkę, determinuje fakt, czy będzie ona bardziej czy mniej widoczna z kieszonki w marynarce.

Jakie fasony marynarek, koniecznie należy dopełnić dodatkiem?

Wszystkie modele męskich marynarek, które mają brustaszę, powinno się dopełnić stosownym dodatkiem, czyli poszetką. Najczęściej są to fasony garniturowe, które wyróżniają się klasycznym krojem tzn. dobrym dopasowaniem do sylwetki, smukłymi klapami, podszewką, kieszeniami z patką, butonierką i oczywiście – brustaszą.

Rodzaje poszetek

Poszetki można podzielić na kilka kategorii, biorąc pod uwagę wielkość, rodzaj materiału, kolor czy wzór. Największą uniwersalnością wyróżniają się chusteczki w gładkim wydaniu, które można z łatwością dopasować do pozostałych części zestawu. Ciekawie prezentują się poszetki we wzory, które skutecznie ożywiają look i przełamują jego zachowawczy charakter. Chusteczki ozdobne mogą być uszyte z bawełny, lnu, jedwabiu, poliestru – z różnych rodzajów włókien, które mają bezpośredni wpływ na stopień formalności dodatku oraz łatwość jego złożenia.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8965-Bezowa-poszetka-we-wzor-paisley.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-4919-Poszetka-P000B-HX-216-B.html

Jak dobrać poszetkę do innych części outfitu?

Chusteczkę ozdobną można dobrać na zasadzie podobieństw lub wprost przeciwnie – kontrastu do pozostałych elementów stylizacji. Poszetka może być kolorystycznie dopasowana do marynarki, koszuli, krawata lub muchy, ale nie musi – równie ciekawie prezentują się chusteczki w kontrastującym kolorze czy wzorze, który wyraźnie odznacza się na tle innych części outfitu (głównie marynarki).

Dlaczego ozdobne chusteczki cieszą się taką popularnością?

Za niezwykłą popularnością poszetek stoi przede wszystkim ich różnorodność. Chusteczki ozdobne zachwycają kolorami, wzorami, jakością. Świetnie nadają się na prezent. To jeden z najmodniejszych dodatków, który nie wychodzi z mody i zawsze jest na czasie. Poszetkę warto mieć – szczególnie w sytuacji, gdy mamy w garderobie przynajmniej jedną marynarkę z brustaszą. Dzięki chusteczce ozdobnej ta sama marynarka może za każdym razem, wyglądać inaczej.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8473-Poszetka-P22SF-HX-026-G-0.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8970-Granatowo-pomaranczowa-wzorzysta-poszetka.html