Wigilia za pasem, warto więc pomyśleć o odpowiednim ubiorze na tę wyjątkową okazję. Niezależnie od tego, czy spędzasz świąteczny czas w gronie najbliższych – w domu, czy wybierasz się na firmowe spotkanie, powinieneś prezentować się schludnie, elegancko i stylowo. Zobacz, jakie fasony sprawdzą się jako baza stylizacji formalnej oraz jak przełamać sztywny dress code, który w tych okolicznościach może wyglądać trochę inaczej niż zwykle. Idealny wigilijny outfit? Wybierz jeden z trzech modnych zestawów!

Stylizacja nr 1

Klasyczna elegancja – koszula z kołnierzykiem, spodnie z nogawką w kant i dopasowana do całości marynarka to ponadczasowy zestaw, który sprawdzi się na wiele okazji. Komponując wigilijny look, tradycyjny garnitur w jednolitym kolorze, z powodzeniem można zastąpić modelem w ciekawy wzór np. w kratę lub w prążek. Uzupełnieniem wzorzystej bazy będzie gładka koszula, w kolorze korespondującym do marynarki. Niezwykle ważną częścią stylizacji są dodatki. W tym przypadku nie można zapomnieć o krawacie – choć równie dobrze sprawdzi się mucha, poszetce oraz skórzanym, eleganckim pasku. Całość musi współgrać kolorystycznie a elementem, dodającym twista mogą być kolorowe skarpetki, z motywem świątecznym.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8991-Elegancka-biala-koszula-meska.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8784-Brazowa-marynarka-garniturowa-P22WP-3G-030-A-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8783-Brazowe-spodnie-garniturowe-P22WP-6G-030-A-S.html

Stylizacja nr 2

Spotkanie wigilijne w gronie najbliższych osób, w domu, pozostawia większe możliwości w aspekcie luzowania zasad formalnego dress code. Klasyczną koszulę z kołnierzykiem można zamienić na sweter z golfem w świątecznym kolorze np. butelkowej zieleni lub intensywnego bordo. Marynarka może, ale nie musi być częścią outfitu. Elementem, o którym należy jednak pamiętać, są spodnie z dobrze dopasowaną nogawką, wykonane z wysokojakościowego materiału np. wełny. Chcesz podbić stylizację ciekawym fasonem? Dopełnij ją kamizelką, która będzie wspaniale akcentować wyjątkowy charakter zestawu na Wigilię.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8880-Sweter-meski-P22WP-2X-025-D-0.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8733-Kamizelka-meska-P22SF-8X-002-G-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8680-Granatowe-spodnie-garniturowe.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8141-Pasek-meski-P000B-PX-807-C.html

Stylizacja nr 3

Dobrym sposobem na przełamanie formalnej stylizacji jest wprowadzenie do niej wzoru, który pojawi się na głównym elemencie np. koszuli. Motyw subtelnie nawiązujący do sezonu zimowego genialnie wpisze się w klimat. Oczywiście pozostałe fasony powinny pozostać neutralne, tak aby całość prezentowała się elegancko i schludnie. Koszula z kołnierzykiem w duecie z materiałowymi spodniami np. chinosami potrzebuje szykownych akcesoriów – warto zwrócić uwagę przede wszystkim na krawat, pasek i obuwie. Skórzane dodatki należy dobrać do siebie kolorystycznie – np. czarne buty do czarnego paska, granatowe do granatowego.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8993-Biala-koszula-meska-w-granatowe-kropki.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5235-Krawat-meski-P000B-KX-770-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8857-Spodnie-garniturowe-P22WP-6G-034-S-S.html

Czego unikać?

Komponując look na spotkanie wigilijne – w pracy, wśród najbliższych, w domu, warto unikać kilku elementów, które mogą niepotrzebnie wprowadzić chaos i obniżyć formalność całości:

  • Sportowych fasonów (np. obuwia typu adidasy).
  • Zbyt dużej ilości printów (na wszystkich częściach stylizacji oraz dodatkach).
  • Czarnych kolorów pojawiających się na głównych elementach zestawu (np. marynarce).
  • Casualowych krojów (np. T-shirtów, spodenek z krótką nogawką).