Wybierając koszulę, marynarkę, spodnie, a także dodatki – pasek czy krawat, zwracamy uwagę na krój, kolor, materiał czy rozmiar poszczególnych modeli. Jednym z ważniejszych aspektów jest jednak długość. Prawidłowo dopasowana długość ubrania czy akcesoriów sprawia, że stylizacja prezentuje się elegancko i schludnie, a w wielu przypadkach poprawiają się wizualne proporcje sylwetki. Sprawdź, jaka powinna być odpowiednia długość konkretnych fasonów.

Marynarka

Umiejętnie dopasowana marynarka akcentuje specyfikę męskiej sylwetki. Wybierając konkretny model, należy zwrócić uwagę na długość marynarki oraz rękawów. Idealna długość to ta sięgająca połowy pośladków – z podwójnym lub pojedynczym rozcięciem z tyłu. Rękawy z kolei powinny kończyć się 1-1,5cm przed nadgarstkiem – tak, aby mankiet koszuli był delikatnie widoczny.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9014-Granatowa-marynarka-garniturowa.html

Koszula

Idealna wizytowa koszula męska z kołnierzykiem i długim rękawem ma nieco dłuższy krój, który umożliwia swobodne wpuszczenie materiału do środka spodni. Taki fason nie powinien być noszony na zewnątrz spodni, gdyż obniża to formalność stylizacji. Koszule biznesowe czy smokingowe są dłuższe, dzięki czemu tkanina nie wychodzi na zewnątrz spodni podczas poruszania się czy siadania.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8911-Biala-smokingowa-koszula-meska.html

Spodnie

Materiałowe spodnie – tkanina w fasonie garniturowym czy smokingowym, powinna tworzyć maksymalnie jedno zagięcie – tuż nad linią buta. Dłuższe czy krótsze spodnie obniżą formalność zestawu i zaburzą prawidłowe, wizualne proporcje sylwetki. Niskie osoby powinny zdecydować się na wykonanie poprawek krawieckich, które umożliwią staranne dopasowanie długości nogawek do wzrostu.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9013-Granatowe-spodnie-garniturowe.html

Pasek

Skórzany czy materiałowy pasek dobiera się do obwodu pasa. Odpowiedni dodatek jest najczęściej o 13-16cm dłuższy niż obwód pasa. Krótszy pasek nie spełni swojej podstawowej funkcji (utrzymanie spodni na właściwej wysokości i dopełnienie stylizacji), a dłuższy będzie wyglądał niechlujnie.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8141-Pasek-meski-P000B-PX-807-C.html

Krawat

Must-have formalnych czy biznesowych stylizacji. Idealnie zawiązany krawat sięga górnej krawędzi paska. Długość krawata można zatem kształtować poprzez umiejętne zawiązanie go pod szyją – ilość możliwych kombinacji jest naprawdę duża i każdy znajdzie odpowiednią dla siebie.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8924-Wzorzysty-krawat-meski-w-kolorze-bordowym.html

Płaszcz

Długość okrycia wierzchniego – płaszcza, dopasowuje się do sylwetki oraz do wzrostu. Wysokie osoby mogą nosić zarówno modele sięgające bioder, jak i dłuższe – do kostek. Niscy panowie powinni z kolei zrezygnować z noszenia długich płaszczy, które optycznie dodatkowo skracają sylwetkę.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8875-Plaszcz-meski-P22WP-7X-004-E-0.html

Buty

Wygodne buty to podstawa każdej stylizacji bez względu na stopień formalności zestawu. Warto pamiętać, że obuwie ze skóry ma tendencję do rozciągania się. Kupując dodatek dobrze jest postawić na model o idealnie dopasowanej długości do stopy, mając na uwadze fakt, że podczas użytkowania buty i tak lekko się rozbiją.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8576-Buty-meskie-P22SF-BX-014-A-0.html