Stylizacja weselna powinna zachwycać szykiem i elegancją. Jesienne śluby są niezwykle romantyczne – strój Pana Młodego musi zatem trafnie wpisywać się w nostalgiczne klimaty. Na część oficjalną – odbywającą się w urzędzie lub w kościele i uroczyste przyjęcie, sprawdzi się klasyczny garnitur, dopełniony elegancką kamizelką w kolorze kontrastującym do całości. Taki twist skutecznie ożywi look i sprawi, że stylizacja będzie wyglądała niebanalnie i ciekawie. Jak ubrać się na wesele jesienią? Jaki strój będzie odpowiedni dla Pana Młodego, a jaki dla jego świadka lub ojca Panny Młodej?

Ślubny dress code w męskim świecie

Zasady dotyczące komponowania stylizacji na ślub są podobne, do tych, które obowiązują w każdej, formalnej sytuacji. Ubiór tego dnia powinien podkreślać wyjątkowość wydarzenia, oddawać jego klimat i subtelnie akcentować szacunek do wszystkich osób biorących udział w ceremonii. Męskie zestawy oficjalne najczęściej bazują na klasycznym zestawie garniturowym lub smokingowym – dwu lub trzyczęściowym, który dopełnia koszula oraz dodatki – krawat bądź mucha. Kolory powinny być stonowane, choć mile widziane są bardziej wyraziste akcenty. Ważne, aby całość wyglądała schludnie, elegancko i szykownie.

Pan Młody

Garnitur i kamizelka

Główny bohater wydarzenia, powinien wyróżniać się w tłumie. Stylowy garnitur składający się z marynarki jednorzędowej, spodni z nogawką zaprasowaną w kant oraz kamizelki, będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Look dopełni koszula w neutralnym białym kolorze, mucha oraz poszetka. Ważnym elementem stylizacji ślubnej jest kamizelka, w kolorze kontrastującym do marynarki – taki duet z pewnością nie pozostanie niezauważony, a doskonałe wyczucie stylu Pana Młodego docenią wszyscy zebrani.

Zobacz tutaj:

Zobacz tutaj:

Zobacz tutaj:

Świadek

Magia dodatków

Świadek Pana Młodego lub Panny Młodej, podobnie jak nowożeńcy, powinien prezentować się elegancko, godnie i stylowo. Dobrym pomysłem jest skomponowanie stylizacji, której bazą będzie trzyczęściowy garnitur – składający się z marynarki, spodni i kamizelki. Look uzupełni koszula z kołnierzykiem typu kent w subtelny mikrowzór oraz dodatki – kolorowy krawat z ciekawym printem, pasująca do niego poszetka oraz skórzane obuwie. Wzór pojawiający się na krawacie i poszetce może stanowić nawiązanie do Państwa Młodych i być miłym ukłonem w stronę łączącej ich relacji.

Zobacz tutaj:

Zobacz tutaj:

Zobacz tutaj:

Zobacz tutaj:

Ojciec Panny Młodej

Klasyczny styl

Jeden z najważniejszych gości na ślubie i weselu – ojciec Panny Młodej lub Pana Młodego. Stylizacja dla tak ważnej osoby nie może być przypadkowa – dobrze, aby każdy detal został starannie przemyślany i zaplanowany. Bazą outfitu powinien być idealnie dopasowany garnitur w klasycznym – czarnym lub ciemno grafitowym kolorze. Stylizację dopełnią inne elementy – koszula z łamanym kołnierzykiem, gładka mucha, biała poszetka oraz lakierowane oksfordy.

Zobacz tutaj:

Zobacz tutaj:

Zobacz tutaj:

Zobacz tutaj:

Czym wyróżnia się jesienna stylizacja formalna?

Kluczową kwestią jest to, że jesienią jest chłodniej niż wiosną czy latem. Stylizacja ślubna dedykowana na uroczystość odbywającą się jesienią musi zatem nie tylko prezentować się szykownie i elegancko, ale przede wszystkim powinna zapewniać pożądany komfort termiczny. Komponując look, warto zatem zwrócić uwagę na:

  • Materiał.

Bawełniana koszula, wełniany garnitur – to podstawowe elementy stylizacji ślubnej. Naturalne tkaniny skuteczniej dbają o wygodę, są przewiewne, a do tego chronią przed wychłodzeniem.

  • Ilość warstw.

Zamiast dwóch – koszula plus marynarka, można wybrać trzy – koszula plus marynarka plus kamizelka, która dodatkowo dociepli tułów.

  • Kolory.

Jesienią chętniej sięga się po stonowane, kolory ziemi, które bardzo wdzięcznie wyglądają zarówno solo, jak i w modnych zestawieniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *