Nowy rok to doskonały moment na wywietrzenie szafy, przejrzenie jej zawartości i wymienienie starych ubrań na nowe – szczególnie że wiele modeli można upolować w atrakcyjnych cenach na sezonowych wyprzedażach. Jak zrobić porządki w szafie? Na co zwrócić uwagę, kompletując zawartość garderoby?

Przejrzyj

Podstawą udanych porządków, jest dokładne przejrzenie zawartości garderoby. W tym celu dobrze jest wyjąć wszystkie ubrania i sprawdzić, czy koszule, spodnie, marynarki nie są za małe lub za duże, a być może są takie, które noszą widoczne ślady użytkowania – są zniszczone, odbarwione, zmechacone lub porozciągane. Świetnym pomyłem, jest pozbycie się niepotrzebnej odzieży, tak aby zrobić miejsce na nowe ubrania, w których będziemy czuć się pewnie i komfortowo.

Posegreguj

Kolejnym etapem noworocznych porządków jest dokładne posegregowanie ubrań i dodatków. Można przyjąć wiele wariatów – segregacja pod kątem fasonów, kolorów czy wzorów, ale najbardziej praktyczne jest posegregowanie zawartości garderoby na dwie grupy: odzież casualową i wizytową. Takie uporządkowanie pozwala na szybkie komponowanie stylizacji, a dodatkowo ułatwia odnalezienie np. szukanej koszulki czy marynarki.

Wyrzuć

Zniszczonej czy nienoszonej rzeczy nie należy obdarzać przesadnym sentymentem. Dobrą praktyką jest pozbywanie się niechcianej czy zniszczonej odzieży, tak aby szafa nie była wypełniona ubraniami, których się nie nosi, a zajmują one wyłącznie przestrzeń w garderobie.

Wymień

Nowy Rok to doskonały moment na odświeżenie lub odmłodzenie własnego wizerunku. Wymiana starych ubrań i dodatków na nowe to odpowiedni krok w kierunku ku świadomemu budowaniu wizerunku.

Ponadczasowe fasony, które nie wychodzą z mody

W męskiej szafie powinny dominować ponadczasowe fasony, które tworzą tak zwaną „garderobę kapsułową”, składającą się z elementów, dzięki którym można tworzyć ciekawe, wygodne i stylowe zestawy, odpowiednie na każdy dzień tygodnia i dowolną okazję. Do takich modelów z pewnością można zaliczyć koszule z kołnierzykiem w neutralnym odcieniu, klasyczny garnitur w gładkim wydaniu czy praktyczne jeansy.

Biała koszula

Klasyczna biała koszula z kołnierzykiem, zapinana na rząd kolorystycznie dopasowanych guzików. Ważnym elementem koszuli są długie rękawy, dobrze dopasowany krój oraz wysokojakościowy materiał, z którego ubranie jest wykonane. Białą koszulę można założyć na co dzień – do jeansów lub chinosów, a także na wizytowe okazje – do garnituru.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8133-Koszula-meska-P21WF-1X-174-B.html

Jeansy

Stylowy fason, który pasuje praktycznie do wszystkiego. Atutem jeansów jest uniwersalny styl i łatwość transformacji. Dobrze dopasowane jeansy podkreślają specyfikę męskiej sylwetki oraz zapewniają komfort noszenia.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7603-Spodnie-meskie-jeans-P20WF-WJ-003-C.html

Granatowy garnitur

Elegancki garnitur – marynarka i spodnie, w ciemnogranatowym odcieniu to must-have wielu stylizacji – do biura, na spotkanie, rodzinną uroczystość czy każdą inną okazję, podczas której należy wyglądać szykownie, schludnie i modnie. Model w granatowym kolorze to znacznie lepszy wybór niż czarny garnitur, który można założyć wyłącznie na wieczór.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6674-Marynarka-garniturowa-BADAJOZ-P20SF-3G-013-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6673-Spodnie-meskie-garniturowe-BADAJOZ-P20SF-6G-013-G.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.