Noszenie czapki zimą jest wskazane z wielu względów – najważniejszy i podstawowy to komfort termiczny, który zapewnia nakrycie głowy. Czapka zabezpiecza wrażliwe obszary ciała przed wychłodzeniem i przewianiem. O nakryciu głowy warto pamiętać nie tylko na co dzień, ale również podczas ważnych wyjść. Warto dobrać taki fason, w którym można poczuć się pewnie i wygodnie, a przy tym wyglądać modnie.

Funkcjonalna i praktyczna

Głowa to bardzo wrażliwy obszar, przez który ucieka ciepło z organizmu podczas zimowych, mroźnych dni. Uszy narażone są na przewianie i wychłodzenie, podobnie jak zatoki znajdujące się na czole, co może być bezpośrednią przyczyną infekcji i przeziębień. Zadaniem czapki jest osłona głowy i uszu przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Czapka dodatkowo dopełnia stylizację i akcentuje jej charakter. Szeroki wybór modeli, różniących się krojem, kolorem, sposobem wykonania oraz rodzajem materiału, umożliwia dopasowanie takiego nakrycia głowy, które będzie jednocześnie wygodne, stylowe i praktyczne.

Zobacz tutaj: Czapka męska PLM-CX-205-S – Pako Lorente

Z ciepłych materiałów

Dobra jakościowo czapka powinna być odpowiednio ciepła. Najlepsze modele wykonane są z naturalnej wełny, która słynie z właściwości termoizolacyjnych. Wełna jest doskonałym materiałem, którego cechą charakterystyczną jest wytrzymałość i odporność. Tańszym zamiennikiem wełny jest akryl. W odróżnieniu od naturalnych włókien nie ma właściwości hipoalergicznych i może tracić fason, w trakcie dłuższego użytkowania. Popularnym modelem czapek zimowych są fasony z polaru, które są lekkie, dobrze chronią przed wychłodzeniem i ładnie prezentują się w otoczeniu zimowych elementów garderoby.

Zobacz tutaj: Czapka męska PLM-CX-017-S – Pako Lorente

W stonowanym kolorze

Dodatki, a do takich zalicza się zimową czapkę, powinny być dopasowane do pozostałych – głównych elementów zestawu. Nakrycie głowy w stonowanym odcieniu np. granatowym, czarnym czy szarym, z łatwością podda się stylizacjom. Zaletą gładkiej czapki jest jej uniwersalny styl – taki fason można założyć do puchowej kurtki, eleganckiego płaszcza czy outfitu outdoorowego.

Zobacz tutaj: Czapka męska PLM-CX-016-S – Pako Lorente

O casualowym fasonie

Większość czapek ma krój, który umożliwia łatwe i szybkie założenie nakrycia na głowę. Niektóre modele mają dodatkową warstwę materiału, która zabezpiecza tył szyi przed przewianiem. W aktualne trendy wpisują się również czapki z daszkiem, który przydaje się podczas opadów deszczu czy śniegu.

Zobacz tutaj: Czapka męska PLM-CX-200-C – Pako Lorente

Z modną aplikacją

Stylowe modele czapek męskich mają dodatkowe aplikacje – zdobienia, motywy 3D, pompony, zabawne wstawki np. napisy. Takie czapki mają oczywiście niższy stopień formalności od modeli jednolitych, pozbawionych zdobień. Na czapkę z modną aplikacją można sobie pozwolić w wydaniu nieformalnym lub pół-formalnym.

Do kurtki

Do puchowej kurtki zimowej pasuje praktycznie każdy model czapki – od najbardziej klasycznych, poprzez fasony wykonane z mięsistej wełny, na kaszkietach skończywszy. Kurtka dopełnia z reguły stylizacje codzienne, które z powodzeniem można ożywić wzorzystą czapką, do której pasują równie barwne dodatki – szalik, rękawiczki.

Do płaszcza

Płaszcz to idealne dopełnienie stylizacji wizytowych bazujących np. na garniturze. Do płaszcza lepiej od czapki wsuwanej na głowę, z wełny czy polaru, pasuje szykowny kaszkiet, który podobnie jak okrycie wierzchnie wpisuje się w klimat klasycznej elegancji.

Jakich czapek należy unikać?

Zimą warto wystrzegać się czapek wykonanych w całości z syntetycznych lub sztucznych materiałów. Takie nakrycia głowy mogą bowiem powodować nieznośne uczucie drapania czy swędzenia. Najlepszym wyborem będą modele z dużą zawartością włókien naturalnych, wzbogaconych włóknami elastycznymi, które zapewniają lepsze dopasowanie czapki do kształtu i wielkości głowy.

Inne zimowe dodatki

Oprócz czapki, w zimowej garderobie powinno znaleźć się miejsce dla obszernego szala, który osłoni szyję oraz wygodnych rękawiczek, które zadbają o komfort termiczny dłoni. Podobnie jak w przypadku nakryć głowy i tutaj wybór jest bardzo duży – od modeli jednopalczastych, poprzez pięciopalczaste, wzorzyste lub gładkie, cieńsze i grubsze.

Zobacz tutaj: Szalik męski P20WF-AX-004-C – Pako Lorente

Zobacz tutaj: Szalik męski PLM-AX-202-S – Pako Lorente

Zobacz tutaj: Rękawiczki męskie PLM-RX-202-S – Pako Lorente

Zobacz tutaj: Skórzane rękawiczki męskie PLM-RX-001-C – Pako Lorente

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *