Szelki, podwiązki, paski – mało znany dodatek do koszuli w modzie męskiej. Zaliczane do kategorii akcesoriów bieliźnianych, utrzymują koszulę na właściwym miejscu. Zobacz, co powinieneś wiedzieć o szelkach i dlaczego koniecznie powinny się one znaleźć w Twojej garderobie. Jaka jest różnica pomiędzy szelkami do koszuli a tymi przeznaczonymi do spodni? Jak nosić funkcjonalny dodatek?

Szelki do spodni vs. Szelki do koszuli

Zarówno szelki do spodni, jak i te dedykowane do koszuli, służą przede wszystkim do utrzymywania głównych elementów stylizacji na miejscu. Szelki nadają pożądaną gładkość ubraniu i ograniczają jego przemieszczanie się. Pomocne są przy tym specjalne klamerki, w które wyposażone są szelki czy też podwiązki, jak często nazywa się ten dodatek. Alternatywą dla szelek jest pas do koszuli. Główna różnica pomiędzy szelkami do spodni a tymi do koszuli jest taka, że pierwszy dodatek jest widoczny i często rzuca się w oczy, a ten drugi jest starannie ukryty pod ubraniami i nie odznacza się.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6563-Pasek-do-koszul-P000B-PX-999-C.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8238-Szelki-meskie-P000B-DX-041-D-0.html

Jak nosić niebanalny dodatek?

Męskie szelki do koszuli różną się długością, którą można dopasować do wzrostu za pomocą praktycznej regulacji, która jest schowana pod ubraniem. Krótsze szelki mają na ogół trzy klamry do przypięcia – z tyłu, z boku i z przodu, a także jeszcze jedną część w formie opaski na udo, która stabilizuje dodatek. Dłuższe szelki wyposażone są w klamrę, którą zahacza się o zewnętrzną część skarpety. To, jaki dodatek wybierzesz, zależy przede wszystkim od indywidualnych upodobań i preferencji.

Atuty szelek

Dzięki obecności szelek w stylizacji każdy strój – wizytowy, biznesowy czy wieczorowy można nosić bez konieczności ciągłego poprawiania, ponieważ koszula nienagannie wsunięta jest w spodnie i się z nich nie wysuwa. Szelki przydadzą się na randce, spotkaniu biznesowym, weselu czy każdej innej imprezie, podczas której dynamicznie się poruszamy.

Co warto wiedzieć o szelkach?

Tym, co z pewnością warto wiedzieć o męskich szelkach do koszuli, jest fakt, że nie niszczą one odzieży, są całkowicie niewidoczne pod ubraniem, łatwo się regulują, a do tego nie krępują swobody ruchów. Obecność szelek w stylizacji podnosi jej walory estetyczne. Dodatek jest funkcjonalny i świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach.

Dlaczego warto dopełnić look szelkami?

Szelki nie cieszą się dużą popularnością i jest to niestety niepowetowana strata, ponieważ dzięki nim, stylizacja zyskuje na wartości:

  • koszula wygląda schludnie, estetycznie, nienagannie;
  • można się swobodnie poruszać;
  • wykonywanie dynamicznych ruchów (np. taniec) nie stanowi problemu z nieustająco wysuwającą się koszulą ze spodni.

Koszula na specjalne okazje

W duecie z szelkami występuje oczywiście koszula z kołnierzykiem. Za najbardziej wizytowy fason uważa się ubranie w gładkim, stonowanym kolorze np. białym lub écru. Model z długim rękawem, mankietami na spinki lub guziki, z kołnierzykiem łamanym, włoskim, pół-włoskim lub kentem. Taka koszula ma z reguły dłuższy krój, który umożliwia swobodne wpuszczenie materiału do środka spodni i unieruchomienia go za pomocą szelek, paska lub podwiązek.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8759-Koszula-meska-P000B-1X-165-B-S.html