Nakrycie głowy jest niezwykle ważne w sezonie zimowym. Czapka zabezpiecza głowę i uszy przed wychłodzeniem i przewianiem. Głównym zadaniem czapki jest zapewnienie komfortu termicznego. Wybór odpowiedniego fasonu gwarantuje wygodę noszenia. Na zimę świetnie sprawdzą się modele wykonane z wełny, akrylu lub kaszmiru. Jaka czapka to must-have w tym sezonie? Na co zwrócić uwagę, komponując look z zimowym nakryciem głowy?

Fason

Najbardziej uniwersalne są czapki wkładane na głowę, o dobrze przylegającym kroju. Względy praktyczne w przypadku nakrycia głowy są najważniejsze. Czapka powinna być wygodna i komfortowa w noszeniu. Oczywiście materiał nie może nadmiernie uciskać głowy, ale nie powinien  być również za luźny – czapka będzie się wówczas zsuwać.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7971-Czerwona-czapka-M21WF-CX-003-W.html

Materiał

Podstawowym zadaniem czapki jest zapewnienie komfortu termicznego. Model wykonany z wełny, akrylu lub kaszmiru, najlepiej spełni swoje zadanie. Oczywiście równie dobrze można wybrać fason z poliestru, który wyróżnia się wysoką odpornością i wytrzymałością. Materiał z pewnością powinien być miękki w dotyku, bezpieczny dla skóry i dobrze oddychający. Czapka z naturalnych włókien to doskonała inwestycja – taki dodatek jest nie tylko funkcjonalny, ale przede wszystkim niezwykle modny.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6319-Czapka-meska-PLM-CX-016-S.html

Kolor i wzór

Nakrycie głowy w gładkim kolorze jest łatwiejsze w stylizacji – jednolita czapka bez trudu dopasuje się do innych części zestawu – płaszcza lub kurtki, szalika i rękawiczek. W aktualne trendy trafnie wpisują się czapki w klasycznych kolorach – czarnym, beżowym, granatowym czy szarym. Kolor nakrycia głowy można również dopasować do karnacji – ciepłe odcienie sprawią, że cera nabierze zdrowego blasku. Alternatywą dla gładkiej czapki jest model we wzory – z nadrukami, aplikacjami, naszywkami, w kratę lub w paski, printy zwierzęce czy florystyczne – wybór jest naprawdę imponujący.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6466-Czapka-meska-PPLM9-CX-201-G.html

Funkcjonalność

Rodzaj materiału, z którego wykonana jest czapka, fason, a nawet kolor nakrycia głowy, wpływa na funkcjonalność dodatku. Idealna czapka izoluje ciepło, ale jednocześnie efektywnie wentyluje powietrze, zapobiegając nadmiernej potliwości skóry. Czapka powinna osłaniać czoło i uszy przed przewianiem. Materiał musi być odpowiednio wytrzymały i odporny, a do tego łatwy w pielęgnacji – szczególnie w sytuacji, gdy nakrycie głowy ma jasny kolor.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7977-Szara-czapka-P21WF-CX-001-S.html

Pozostałe dodatki

Do zimowej czapki, warto dopasować inne dodatki – szal lub komin i rękawiczki. Akcesoria można skomponować, trzymając się określonej kolorystyki lub przeciwnie – na zasadzie kontrastu. Zadaniem szalika jest osłonięcie szyi przed przewianiem, a rękawiczek ochrona dłoni, które są najbardziej oddalone od tułowia, przed wychłodzeniem. Dobrym wyborem będą rękawiczki ze skóry, które są uniwersalne i stylowe.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8800-Szalik-meski-P22WF-AX-019-D-0.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6474-Rekawiczki-meskie-PLM-RX-204-G.html

Rozmiar czapki

Wygodna w noszeniu czapka, ma odpowiedni rozmiar, dopasowany do obwodu głowy. Większość producentów stosuje uniwersalną rozmiarówkę. Im więcej włókien elastycznych w składzie materiału, tym lepiej czapka dopasowuje się do kształtu i wielkości głowy.