Coraz popularniejszą praktyką jest organizacja przyjęć urodzinowych, imieninowych czy rocznicowych w lokalach gastronomicznych. Takie wydarzenie zasługuje na szczególną oprawę, która podkreśli wyjątkowy charakter zaistniałych okoliczności. Niezależnie od tego, czy pojawiamy się na przyjęciu jako organizator, czy gość, nie możemy zapomnieć o odpowiednim stroju. Na jubileuszowe urodziny odpowiednim wyborem będzie nie tylko klasyczny garnitur – sprawdź, jakie jeszcze stylizacje będą wpisywać się w klimat wydarzenia. Jak skomponować wizytowy look męski w nowoczesnym wydaniu?

Klasyka – garnitur

Ponadczasowy wizytowy strój męski, który wspaniale podkreśla formalny charakter wydarzenia. Oczywiście garnitury różnią się krojem, kolorem, a nawet wzorem, co sprawia, że są bardziej lub mniej wizytowe. Na jubileuszowe urodziny w lokalu dobrze jest wybrać garnitur w jasnym kolorze – błękitnym, szarym lub beżowym. Model w subtelny mikrowzór lub w kratę doda całości twista. Pod spód marynarki można założyć koszulę lub gładki T-shirt. Dopełnieniem stylizacji z garniturem w roli głównej będą dodatki – oksfordy, skórzany pasek i kolorowa poszetka. Komponując look, należy unikać popularnych błędów, do których zaliczyć można między innymi zbyt ciemny kolor, a co za tym idzie nadmiernie oficjalny charakter garnituru, łączenie kilku wzorów w jednym outficie czy kolorystycznie niedopasowane akcesoria.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8323-Rozowa-marynarka-garniturowa-P22SP-3G-019-W-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8322-Rozowe-spodnie-garniturowe-P22SP-6G-019-W-S.html

Na kontrolowanym luzie – koszula i kamizelka

Stylową alternatywą dla klasycznego zestawu garniturowego jest duet – kamizelka plus koszula z kołnierzykiem. Look bazujący na modnej koszuli z długim rękawem, wykończonym mankietem zapinanym na guziki, zapewni komfort i wygodę noszenia. Ważnym elementem stylizacji jest kamizelka – model jednorzędowy, o dobrze dopasowany kroju, prezentuje się ciekawie i nieszablonowo. Uzupełnieniem koszuli i kamizelki są spodnie – model typu chino, w kolorze pasującym do całości. Pod spód kołnierzyka koszuli można założyć krawat – dodatek podniesie formalność outfitu.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8383-Koszula-meska-P22SF-1X-024-N-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8235-Kamizelka-meska-P21WP-8X-037-S.html

W nowoczesnym wydaniu – zestaw koordynowany

Zestaw koordynowany, czyli marynarka i spodnie różniące się kolorem lub wzorem. Urodziny w lokalu nie są wydarzeniem, podczas którego należy przestrzegać ścisłych zasad formalnego dress code. Komponując look, można sobie pozwolić na odrobinę swobody. Zestaw koordynowany jest tego kwintesencją – nadal elegancji, ale nie tak zachowawczy, jak tradycyjny duet w tym samym kolorze.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8312-Granatowa-marynarka-garniturowa-P21WF-3G-077-G-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8025-Spodnie-meskie-chino-P21WF-WX-045-S.html

ABC komponowania męskiej stylizacji wizytowej

Wybierając się do restauracji, warto dobrze przemyśleć, jaki charakter będzie miało odbywające się w niej wydarzenie – czy będzie to popołudniowy deser w towarzystwie przyjaciół, szalona impreza do późnych godzin wieczornych czy spokojna kolacja w gronie rodzinny i znajomych. Idąc tym topem, należy dobrać ubrania i dodatki, które będą jednocześnie wygodne i eleganckie:

  • Koszula z kołnierzykiem to zawsze dobry wybór, pod warunkiem, że jest to model z długim rękawem.
  • Garnitur powinien być obowiązkowo czysty i wyprasowany, podobnie jak pozostałe części zestawu.
  • Koszula musi mieć zapięte guziki kołnierzyka, a jeśli wybieramy marynarkę – podczas siadania należy ją rozpiąć.
  • Spodnie ze szlufkami w pasie powinny być noszone w duecie z paskiem, którego kolor dobrze jest dopasować do obuwia.
  • Buty muszą być czyste i wypastowane – do jasnego garnituru, zamiast czarnego obuwia, lepiej jest wybrać model ciemnobrązowy.
  • Kolor skarpet należy dopasować do spodni i butów.
  • Nie należy mieszać kilku wzorów w jednej stylizacji – jeśli wybieramy wzorzystą marynarkę, koszula powinna być gładka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.